ANDEZIT

ANDEZIT

10-03-2019

Andezit taşı, Selçuklu'lardan günümüze kadar yapı sektörünün gözde 'yapı taşlarından' biri. Artık dekorasyon uygulamalarının olmazsa olmazı...

Andezit Taşı Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Yollarda, kaldırımlarda, duvarlarda ve biroldukça alanda kullanılan dekoratif taşlar her zaman dikkatimizi çekmiştir. Hatta bu tür taşları görünce maksimum kullandığımız alanlarda dekoratif taşlar görmek isteyerek hayıflanırız. Yapı sektörünün vazgeçilmezleri arasında yer alan taşlardan önde gelen Andezit taşı, ülkemizde yaygın olarak kullanılan dekoratif taşlar arasında mermerden sonrasında başı çekiyor.

Anadolu medeniyetlerinde yaygın olarak kullanılan ve günümüze kadar birçok alanda kullanımını görmüş olduğumüz Andezit taşı, volkanik hareketlerle oluşmuş kor kayaç taşlarıdır. En çok İç Anadolu Bölgesi’nde üretiliyor. Ankara ve çevresinde sık görülen Andezit’e, bu sebeple ‘Ankara taşı’ diyenler de var. Andezit taşına Çorum, Manisa, Kayseri, Isparta ve Uşak’ta da sık rastlanıyor.

Üretildiği bölgenin doğal özellikleri ve madenin yaşına nazaran renkleri de değişiklık gösteren Andezit taşları genel olarak pembe, mor, eflatun, gri ve siyahın tonlarında üretilebiliyor.

E-bülten Aboneliği


* Dilediğiniz zaman bizlere telefondan veya email yoluyla ulaşabilirsiniz. Sizlere mümkün olan en kısa süre de cevap vermekten mutlu olacağız.

* Asdem Ticaret Limited Şirketi Kayseri Ticaret Odasına 0860462083 vergi numarasıyla kayıtlıdır.